sso

Kaliteli bir sıkacak , pahallı bile olsa buna değer!

‘’Sadece meyve suyu sıkacağı’’ diyebilirsiniz. Niye çok para ödeyesiniz ki, yakındaki bir mağazadan indirim zamanı güzel bir tane alabilirsiniz. Ucuz meyve suyu sıkacakları ayda bir biraz elma ve portakal sıkıyorsanız iyidir. Önceden soymanız ve çekirdeklerini çıkartmanız gerekir, biraz meyve suyunuz olur ama daha çok zamanı makinanızın temizliğine harcarsınız, zira bütün parçaları tek tek meyve posasından arındırmanız hatta fırçalamanız gerekir.

ovocné šťavy
ovocné šťavy

Yüksek kalitede bir meyve suyu sıkacağına sahip olmanızın avantajları

Günlük, sık kullanıma pek uygun olmadığını anladığınızda hevesinizi kaybedersiniz ve aldığınız makina kutusunda durmaktan başka bir işinize yaramaz. Fakat başka bir seçeneğiniz daha var. Montajı, temizliği ve kullanımı kolay kaliteli bir sıkacak almak. Bu tip makinaları günlerce ve yıllarca, rahatlıkla ve keyifle kullanabilirsiniz. Tabi rahat kullanımından başka meyve ve sebze suyu kalitesi ile ilgili daha bir çok fayda getirir size:

  • Parçalarının hepsi Bpa kullanılmayan materyalden üretilmiştir.
  • Yıllar içinde modası geçmeyecek şık bir dizayna sahiptir.
  • Fazla yer işgal etmez.
  • Uzun garanti süresi vardır (10 yıla kadar).
  • Hayat boyu servis ve parça garantisi vardır.

Kaliteli bir meyve suyu sıkacağı herhangi bir sıkacaktan fazla ve farklı bir şeydir. Onunla dondurma, milkshake hatta fıstık ezmesi bile yapabilirsiniz.

ovocné smoothies
ovocné smoothies

Her kuruşunuzu hak eder!

İyi bir sıkacak pahallıdır ama ödediğiniz her kuruş size yorulmadan hazırlayacağınız bir meyve suyu ve zaman tasarrufu (meyvenin sıkıma hazırlanması ve makinanın temizliği) ile geri döner. Ayrıca meyve ve sebzeden de tasarruf edersiniz, daha az meyveden daha çok vitamin, mineral ve enzim dolu meyve suyu elde edersiniz.

Eğer daha önce kök veya lifli gıda sıktıysanız bilirsiniz, ucuz sıkacaklar bunu yapmakta zorlanır, tıkanırlar. Ama burgulu meyve suyu sıkacakları bu tip sebze ve meyveler için özel üretilmiştir. Kivi, ananas gibi lifi bol tropikal meyveleri, yeşil yapraklıları, ot ve filizleri rahatlıkla, hiç bir problem yaşamadan sıkar.

zeleninové šťavy
zeleninové šťavy

Doğru meyve sıkacağı seçin

Herkesin meyve suyu tercihi farklıdır bu yüzden sizin için en iyisi bu diyemeyiz. Ama damak ve göz zevkinize uyan kaliteli bir meyve suyu sıkacağına sahip olmak isterseniz size yardım edebiliriz. Hadi size kendinize uygun, çift veya tek burgulu meyve ve sebze suyu sıkacağını nasıl seçeceğiniz konusunda fikir verelim.

Meyve suyu sıkacağı sessiz, hızlı ve kolay temizlenebilmelidir

Kaliteli bir meyve suyu sıkacağına sahip herkes her sabah kendine taze portakal suyu hazırlayabilmelidir. Aceleniz var, yatay tek burgulu meyve suyu sıkacağınızı hemen monte edip kullanabilir ve yıkayabilirsiniz. Son derece sessizdir, sabah saat 5 te bile kimseyi gürültüsüyle uyandırmadan çalışır. Dikey tek burgulu meyve suyu sıkacaklarının kendi kendini temizleme özelliği vardır ki bu sıkılan farklı meyve sularının tadlarının birbirine karışmasını da önler. Yavaş devirli makinaların dolum haznesi küçüktür ve meyvenizin boyutunu hazneye göre ayarlamanız, kesmeniz gerekir ama elde edeceğiniz su saf, vitamin enzim ve mineral değeri maksimum, temiz ve köpüksüzdür. Santrifüjlü bazı makinalarda meyve veya sebzeyi bütün atabilirsiniz ya da yarıya bölersiniz ama temizliği, kalan posası ve gürültüsü vardır. Sizce hangisi? Büyük dolum ağızlı yatay burgulu mu?

Bu özelliklere sahip makinaları arıyorsanız Sana da bulabilirsiniz.

Yayınlandı: 2. Kasım 2015
###message