sso

Karıştırmak için tamamen yeni bir yol

Vakumlu karıştırma kavramının gerçekliğe giden konsepti.

Bu blenderların gerçeği mi?

Meyve suyu sıkacağı ve blender karşılaştırmaları ilgili forum sitelerini incelerseniz insanların hangisinin çıkardığı suyun daha faydalı olduğu ile ilgili  sık sık tartıştıklarını görürsünüz. Blender kullanıcıları yüksek hızda çalışan sıkacakların oksidasyon yoluyla vitamin, mineral, enzim ve değerli lif kaybına yol açtığını  iddia eder. 

 

Hangisi daha iyi?

Aslında ikisinin çıkardığı su da faydalıdır. Meyve veya sebze suyu her durumda vücut tarafından sindirilir ve vücuda beslenme desteği verir. Blenderlarda liflerde suya karıştığı için bu sindirim sistemine yardımcı olur ve  tokluk hissi yaratır.

 

Sıkmadaki oksidasyon

Oksidasyon  meyve veya sebzenin havayla temas ettiği anda başlar. Bu problem yüksek hızda çalışan santrifüjlü makinalarda yaşanır. Fakat son yıllarda üretilen yeni sistem cold press makinalarda bu sorun ortadan kalkmıştır.  Bu sıkacaklar oksidasyonu en aza indirir ve çok daha yüksek bir kalitede meyve suyu üretir, çünkü düşük devirde çalışırlar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Apple after 10 minutes
Apple after 10 minutes

Blenderlardaki oksidasyon

Malesef blenderlarda düşük hız mümkün değildir. Blenderlar akışkan suyu elde etmek için yüksek hızda çalışma prensibiyle yapılmışlardır . Bu yüksek hız ısınma dolayısıyla oksidasyon ortaya çıkartır.

Devrim gibi bir fikir

Zekice düşünen mühendislerin bir fikri vardı. Oksidasyon yüksek hızda meyve ve sebzenin hava ile teması sonucunda ortaya çıkıyorsa hava ile temas kesilse ne olur? Bu fikirden yola çıkarak karıştırmadan önce hava ile teması önleyen vacum sistemini dizayn ettiler. Bunun iki büyük faydası vardı. İlki minimum düzeyde oksijenle temas, ikincisi vakum bıçakların lifleri daha iyi parçalaması için daha geniş bir hazne. Böylece daha tatlı, renkli ve pürüssüz bir karışım ortaya çıkyor. Vidia Blender bu konuda türünün ilk örneğidir.

Yakından inceleyin

Vidia Blender ile ilgili daha fazla bilgi için eshop . Test ve tarifler için YouTube channel .

Vidia Vacumlu Blender Testi: Elmalar

Yayınlandı: 18. Ekim 2016
###message