sso

Meyve ve sebze sularını nasıl saklamalıyız

Meyve ve sebze suları hava ile temas ettiğinde oksidasyon başlar, bu yüzden lezzeti, etkisi ve besin değerini maksimum tutmak için kısa sürede tüketilmelidir. Ama ya daha sonra içmek için saklamak isterseniz.

There are several options to store juice to keep it fresh and nutritious until the next day. Although some of the vitamins will decrease, it is better to have almost-fresh juice versus none at all.

vakuový džbán
vakuový džbán

Vakumlu sürahiler

 

 

Eğer meyve ve sebze suyunuzu düzenli günlük tüketiminizden fazla yapıyorsanız vacuum jug   saklamanız gerekir. Kullanımı çok kolaydır: meyve ve sebze suyunu vakumlu sürahiye doldurunuz kapağını kapatıp havasını çıkarınız. Bu yöntemle  içeceğinizi 24 saat buzdolabında saklayabilirsiniz. 

Bez-názvu-1
Bez-názvu-1

Hava geçirmez kavanozlar

Taze meyve ve sebze sularını saklamak için herhangi bir kap yerine hava geçirmez kavanozlar tercih edin. Buzdolabında saklarsanız en azından o gece boyunca taze kalacaktır.

 

 

Bez-názvu-2
Bez-názvu-2

Meyve ve sebze suları soğuk yerde muhafaza edilmelidir!

Hazırladığınız meyve ve sebze suyunu hangi çeşit sürahiyi kullanırsanız kullanın sakladığınız yer soğuk bir yer olmalı. Eğer kısa sürede tüketmiyecekseniz 24 saate kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Hazırladığınız meyve ve sebze suyunu bir yere getirecekseniz kabına mutlaka buz atın, dondurulmuş haliyle de getirebilirsiniz. Dondurulmuş meyve ve sebze suyu 1 ay kadar tazeliğini korur.

 

 

 

 

 

 

 

Yayınlandı: 28. Nisan 2016
###message