sso

Pancar detoksu ile ilgili hızlı bir ipucu

Yıl boyunca sık sık detoks fikirleri görürsünüz. Bunlar pratik olduğu iddia edilen özel diyetler, haplar veya "sihirli iksirler" olabilir. Fazla alkol tüketmiş veya tatil sırasında fazlaca tatlı yemiş olabilirsiniz. Eğer mutfakta bir meyve sıkacağınız varsa, tüm o sihirli fikirleri unutun ve doğal detoks yapın.

Taze sıkılmış meyve suları doğal detoks etkisi verir, bunların en başında gelen  koyu renk olanlardır. Koyu renk olanların detoksifikasyon özelliği daha güçlüdür. Bu konuda özellikle pancar çok özel bir sebzedir. O kadar güçlü temizleyici özellikleri vardır ki neredeyse tedavi eder, ilaç gibidir.

Eğer taze pancar suyu içmeye alışkın değilseniz  yavaş yavaş başlayıngünde 100 ml den fazla tüketmeyin, havuçla karıştırdığınızda 300 ml yakın hazrlayabilirsiniz.

Daha sonra yavaş yavaş karışımdaki pancar suyu miktarını artırabilirsiniz. Çok fazla pancar suyu tüketilmesi durumunda mide bulantısı ve baş dönmesi gibi temizlik reaksiyonlar olabilir. Günde 100 ml den az tuttuğunuzda belirtiler zamanla kaybolur ..

Temizlik ve detoksa ek olarak pancar suyunun başka yararları da vardır:

 

  • bağışıklık sisteminizi destekler
  • güçlü bir anti kanserojendir (kemoterapi ve radyoterapinin verdiği zararlara karşı vücudu korur,  kanser tedavisi ve kurtarma sırasında önerilir)
  • doğal ve kaliteli bl ile kullanılan karışımlarada kan basıncını düzeltir
  • kan üretimini arttırır
  • beyin sağlığınıza iyi gelir

Eğer idrar taşı veya metabolik bir bozukluğunuz varsa pancar suyu tedaviye başlamadan önce bir doktora danışın. Ayrıca, sakaroz içeriğinin yüksek olmasından dolayı , şeker hastalarının pancar suyu tüketimini sınırlaması gerekir.

 

červená řepa
červená řepa
Yayınlandı: 12. Ocak 2016
###message