sso

Siz onları sadece yemek yaparken mi kullanıyorsunuz? Soğan, sarımsak ve patatesin de suyunu içebilirsiniz

Bu sene gribin hiç şansı yok. Soğan ve sarımsakla alışılmışın dışında tatlar keşfedin ve sağlıklı kalın.

Onion halthy Juice
Onion halthy Juice

Bu sene gribin hiç şansı yok

Soğan ve sarımsak suyuyla sağlıklı kalın.

Daha çok portakal suyu sevenlerle karşılaşmışsınızdır, soğan suyu sevenleri daha önce hiç görmemiş olabilirsiniz. Ama bu alışılmadık tat bir sürü hastalığı önler ve iyileşmesinde yardımcı olur.

Sizin makinanız sarımsak hatta çiğ patatesin bile suyunu sıkar. Ama aklınızda olsun bu öyle her gün tüketebileceğiniz bir içecek değildir.

 

Çiğ patates suyu kan basıncını düşürür ve yorgunluğu alır

Çiğ patatesin kızarmış patatesten daha sağlıklı olduğunu biliyormuydunuz? Çok değerli vitamin ve mineraller içerir. Aslında organizmamız onu çiğ tüketmeye alışkın değildir. Bu yüzden onu sınırlı tüketmelisiniz.

Haftada 1 çiğ patates uygundur. Endişe etmeyin organizmanıza çok faydası var. Eğer suyunu sıkarda içerseniz daha az zorlanır, daha çok fayda görürsünüz.

Size bir ipucu vereceğiz! Tadına alışana kadar içine farklı sebze ve meyveler de koyabilirsiniz.İşte tarifler.

 

Soğan suyunun kolay içimi

Soğan gerçekten ilaç gibi bir sebzedir. Hemen hemen 120 çeşit şekilde tüketebilirsiniz, biri de suyunu içmektir. Ama dikkatli olun, her gün sadece küçük bir kaşık için çünkü mideniz için çok güçlüdür.

 Eğer düzenli tüketirseniz kanınızdaki şeker düşer ve mide kanserine yakalanma riskiniz azalır. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) damar sertliğine karşı koruyucu olarak önerir. Öksürük ve soğuk algınlığı ile mücadele sırasında çok iyi bilinen, aynı zamanda sağlıklı etkileri vardır.

 

 

Sarımsak ve karanfille kanınızı ve bağırsaklarınızı temizleyin

Sarımsak da dikkatli tüketilmelidir- çok aromatik ve sindirimi zordur.Tıpta 5000 yıldır yararlı etkileri kullanılmaktadır. Sarımsak kansere karşı korur, kanınızdaki kolesterolü parçalar ve bağırsaklarınızı dezenfekte eder.

Bu orijinal suyun içine  bir karanfil eklemeniz  yeterli olacaktır. Nefesiniz kötü kokarsa  taze maydanoz çiğneyin.

 

Eğer soğan, sarımsak veya çiğ patatesin suyunu denemek isterseniz, bizim tariflerimizi deneyebilirsiniz yada kendi yaratıcılığınızı kullanabilirsiniz.

 

Soğan suyu

Soğan suyu çok lezzetli değildir o yüzden elma ve/veya balla karıştırabilirsiniz.

  • 2  elma
  • ½ soğan

Vitamin Bombası

İştahın azalması grip belirtilerinden biridir. Bu dönemde vitamin almak çok önemlidir. Eğer iştahınız yoksa işte size bol vitaminli bir tarif

  • 2 su bardağı çeri domates
  • 1 diş sarımsak
  • 1 biber

 

Öğlen menüsü yapabileceğiniz içecek

Maydonoz ve sarımsak harika bir tamamlayıcıdır ve aromatik kokuyu ortadan kaldırır. Bizim favori tarifimizi deneyin, seveceksiniz!

  • 1 patates
  • 4 büyük havuç
  • 1 pier
  • 1 avuç maydonoz
Onion, Potato, Garlic
Onion, Potato, Garlic

Kendinizi hastalıklardan nasıl koruyorsunuz? Soğan ve sarımsağa uygun kombine edilebilecek başka hangi meyve ve sebzeler var?
Share your stories with us.

Yayınlandı: 25. Şubat 2015
###message