sso

Soğuk mevsime hazır olmak için 5 doğal yöntem

Bu yıl eczaneye gitmek yerine bu doğal yolları deneyin.

Soğuk mevsim her yıl geliyor. Soğuk algınlığının için tedavisi olsa da,  yardımcı olacak bazı doğal tedaviler var. İlk olarak enfeksiyon karşı vücudunuzu güçlendirebilirsiniz. Eğer nezle iseniz  semptomlarını tedavisi için bazı etkili yollar bulabilirsiniz. Eczane gitmeden önce bu beş doğal yolla tedavi olmayı denemeye ne dersiniz?

 

 

zázvor
zázvor

#1 Zencefil

Zencefil anti-inflamatuar ve antioksidan özellikleri ile soğuk algınlığı semptomlarının tedavisi için en popüler seçenektir. Zencefili kullanmanın birçok yolu vardır. En bilineni su, taze limon suyu ve bal ekleyerek  taze rendelenmiş zencefili kaynatarak çay yapmaktır. Sana 707 yatay sıkacak ile  elma,havuç ve zencefil sıkarak tadı harika, lezzetli ve şifalı sular hazırlayabilirsiniz.

 

.

turmeric-943629_1280
turmeric-943629_1280

#2 Zerdeçal

 

Zerdeçal zencefil ile aynı niteliklerin pek çoğuna sahiptir.Birçok kişi sütüne taze ya da toz zerdeçal ekler. En az on dakika kaynatın. Ayrıca  ham zerdeçal kökünü sıkacakta sıkablir bir çay kaşığı  süt veya normal suyu ekleyip tüketebilirsiniz. Zencefil gibi, elma veya kök sebzeler ilede harika olur.

 

 

 

 

 

elder-1609129_1280
elder-1609129_1280

#3 Mürver

 

Mürver şurubu soğuk algınlığını önlemeye ve ilerlemesini yavaşlatmaya yardımcı olur. İsrailli araştırmacılar mürverdeki aktif madde enzimlerinin boğaz ve burundaki virüsleri nötralize ettiğini buldular. Sonbaharda taze mürverleri toplayın ve bir şurup hazırlamak için bunları kaynatın . Biraz bal, tarçın ve zencefil ile  bu şurubu lezzetli ve güçlü bir  soğuk algınlığı ile mücadele  içeçeği olarak kullanabilirsiniz. Excalibur dehydrator ile kolaylıkla hazırlayabilirsiniz.

Echinacea
Echinacea

#4 Ekinezya

Ekinezya enfeksiyonla mücadele için  Kızılderili kabileleri tarafından 400 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. Öksürüğü azaltır ve soğuk algınlığı semptomlarını hafifletir.

 

 

Thyme
Thyme

#5 Kekik

Kekik antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir ve öksürükle sertleşen kasları gevşetir. Kekikle hazırlayabileceğiniz öksürük şurubu, çay ki bal ve limon ekleyebilirsiniz içine size büyük rahatlık sağlar. Mevsiminde toplayıp kurutabilirsiniz.

 

Yayınlandı: 21. Ekim 2016
###message