sso

Taze meyve suları: vitamini çocuklara sevdirmenin en kolay yolu

Muz ve brokoli sevmiyorum. Bu sözleri ne kadar sık çocuğunuzdan duyuyorsunuz? Meyveler belki tamam ama sebze seven çocuk hala çok az. Size kolay bir çözüm sunacağız-onlara taze meyve ve sebzelerin sularıyla şerbetler hazırlayın. İhtiyaçları olan vitamin ve mineralleri böylece alsınlar.

Childer and most vegateble and fruits
Childer and most vegateble and fruits

Çocuklar

Muz ve brokoli sevmiyorum. Bu sözleri ne kadar sık çocuğunuzdan duyuyorsunuz? Meyveler belki tamam ama sebze seven çocuk hala çok az. Size kolay bir çözüm sunacağız-onlara taze meyve ve sebzelerin sularıyla şerbetler hazırlayın. İhtiyaçları olan vitamin ve mineralleri böylece alsınlar.

Yapılan araştırmalara göre çocukların %80 i yeterli sebze ve meyve yemiyor. Çocukların günde ihtiyacı olan meyve ve sebze miktarına bakarsak:

 

 • Bebeklerin 1 yaşına kadar günde ihtiyacı olan sebze ve meyve miktarı 100 gr dır.
 • 1 yaşdan 3 yaşa kadar ideal olan miktar 100-120 gr, 100-180 gr dır. Gün içinde aperatifler halinde olabilir.
 • 3 yaşından itibaren ise hergün 2 porsiyon meyve, 3 porsiyon sebze tüketmelilerdir.

 

Her yemek için garnitür olarak meyve ve sebze hazırlanmalıdır ki vitamin ihtiyacı giderilsin. Zannedildiği gibi bir elma kesinlikle yeterli değildir!

Çocuklarınıza sağlıklı besinler yedirin

Anne sütünden sonra çocuklar ilk baharatsız, tuzsuz ve karışık görünen şeyleri tadarlar ve tabi ki sevmezler.

İnternette bir sürü çocuğunuz için hazırlayabileceğiniz bir sürü tarif bulabilirsiniz. Biz de size tarifler verebiliriz. Ama size tavsiyemiz çocuklarınıza meyve veya sebzeyi kandırarak sevdirmeyin. Çocuk sonradan nefret edebilir.

Çocuklarınıza zorla meyve veya sebze yedirmeyin. Bunun yerine onunla farklı tarifler deneyip neyi sevdiğini bulmaya çalışın.

 

Meyve suyuyla vitaminler eğlenceli

Bir çok çocuk mutfakta  anne ve babalarına yardım etmeyi sever,  onlara özel tarifler yaparsanız bu durumu daha da çekici kılar. Rengarenk sebze ve meyvelerle hazırlayabileceğiniz tattlar onlara büyük heyecan verir.

Sana Juicer EUJ-707 yüksek kalitede bir meyve sıkacağıdır ve onunla çocuklarınıza sağlıklı tatlar hazırlayabilirsiniz. Sorbeler ve dondurmalar bunlardan  ikisi. Size 3 orjinal tarif vermek istedik, deneyin bunu çok sevecekler:

 

Pino Colada ( 2 kişilik )

 • ½   ananas
 • 1    elma
 • 2-3 kaşık hindiztan cevizi sütü
 • 1    portakal
 • 1    muz

Tüm meyveleri küçük parçalar halinde dilimleyin ve meyve suyu sıkacağınızda sıkın. İçeceğiniz hazır olduğunda hindistan cevizi sütünü ilave edin ve karıştırın.

Afiyet olsun !

Donmuş Karpuz

 • ½ karpuz
 • 1 porsiyon “portakallı buz”

Önce portakallı buzu hazırlayın- 1 büyük portakalı sıkınve  100ml su ile karıştırın. Dondurucuda 1 saat bekletin, karıştırın  tekrar yarım saat dondurucuya koyun. Bir kere daha karıştırın ve işte portakallı buzunuz hazır. Sıktığınız karpuzun suyunu portakallı buz ile karıştırın, içeceğiniz hazır!

 

Muzlu Çikolata

 • 2 muz
 • 1 portakal
 • 75 ml yoğurt ya da 1 kaşık çikolatalı dondurma ve biraz süt
 • rendelenmiş çikolata
Chocolate bananas juice
Chocolate bananas juice

 Sana Juicer EUJ-808 meyve sıkacağınız varsa sizin için herşey daha kolaydır – hazırladığınız portakal ya da muz suyuna bardağa koymadan önce yoğurt ya da dondurma ilave edebilirsiniz.

Eğer farklı bir model  Sana EUJ ınınz varsa önce potakal ve muzun kabuklarını soyun, sıkın yoğurt veya dondurma ile bardakta karıştırın. Blender kullanmak tabi işinizi kolaylaştırır. Daha da lezzetlendirmek için en son rendelenmiş çukulatayı ekleyin.

Yayınlandı: 24. Mart 2015
###message