sso

Yeni yıl detoksu, kolay, lezzetli – taze meyve ve sebze suyuyla vücudunuzu temizleyecek!

Woman in detox process
Woman in detox process

Detoks

Mideniz ve karaciğeriniz yılbaşı gecesi biraz fazla yorulmuş olabilir. Vücudunuzun o gece aldığı toksinlerden kurtulması ve yeniden enerji toplaması için size harika bir tarifimiz var. Aynı zamanda kiloda verebilirsiniz bu tarifle. Sadece günde 2 taze sebze veya meyve suyu içeceksiniz.

Detoxtan korkmayın

Vücudunuzun yağ ve toksin alması size kendinizi yorgun hissettirir. Aşırı tatlı tüketmek, taze sebze ve meyveyi düzenli tüketmemek, sigara ve alkol kullanımı uzun vadede vücudunuza zarar verir.

Yeni bir yıla vücudunuzdaki toksinlerden taze sebze ve meyve suyu içerek arınmış olarak girebilirsiniz.

Birçok kişi detoksu 1 litre bitkisel çay içmek ya da garip bitkiler yemek gibi algılar. Bu büyük bir hatadır.  Organizmanın detoksifıkasyonu çok lezzetli bir şekilde elde edilebilir.

İnsanlar detoksa hiçbir hazırlık yapmadan başlarlar ki bu hiçte sağlıklı değildir. En iyi sonucu elde etmek için adım adım gitmek ve organizmayı buna alıştırmak gerekir.

Meyve ve sebze ile yapacağınız detoks çok sağlıklı ve lezzetlidir.

 

En iyi antioksidan kuşkusuz meyve ve sebzede vardır. Hiçbir yapay takviye aynı kaliteyi vermez. Size en büyük önerimiz şudur: Koyu meyve ve sebzeler en yüksek detoksifikasyon etkisine sahiptir.

  • Kırmızı lahana
  • Pancar
  • Üzüm
  • Saplı kereviz
  • Brokoli
  • Domates

Hemen hemen tüm meyve ve sebze çeşitlerinin bir şekilde vücudunuzda detosifiye etki yaratacağını unutmayın. Elma ve havuçla bile başlayabilirsiniz.

Neden meyve suyu gereklidir? Yemek yeterli olmaz mı? Bir meyveyi yemekle onu içmek arasındaki farkı hem miktarı hem de sindirim zamanı açısından düşünün.

Vücudumuz biz meyve ve sebzeyi yerken sindirmeye başlar. Gerekli vitamin, mineral ve enzimlerin ancak bir kısmı belli bir süre sonunda bize faydalı hale gelir. Çünkü bunların parçalanması ve ayıklanması gerekir. Buda belli bir zaman içinde olur.

Ama aynı meyve veya sebzenin suyunu tükettiğinizde sadece birkaç dakikada vücut gerekli vitamin, mineral ve enzimi alır.

Korkmayın deneyin!

Yeni başlayanlar için günde 2 küçük içecek  yeterlidir. Ama tabi yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır( hamburger, patates kızartması…). Detoksifikasyon süresi boyunca vücudunuzun temizlenmesine yardımcı olmak için hafif yiyecekler yemek gerekir.

Bir süre sonra haftada bir gün sadece meyve ve sebze suyu günü olarak deneyebilirsiniz. Bunun büyük bir temizlenme etkisi vardır ve size enerji yükler. Aynı zamanda sıvı alımına da dikkat ediniz.

Detoksun limiti yoktur. Akşam yemeğiniz veya atıştırmalıklarınızın yerine de meyve veya sebze suyu içebilirsiniz. Yaratıcı olun ve birçok farklı türü birbirine karıştırarak deneyin.

  • Elma ve havucu
  • Lahana, pancar ve elmayı
  • Saplı kerevizi, salatalığı, armudu ve limonu

 

Detoxifying juices
Detoxifying juices

Kaliteli bir meyve sıkacağı – bu en önemli olandır

Her çeşit meyve ve sebzeyi sıkmak ve kaliteli bir su elde etmek istiyorsanız uygun özelliklere sahip bir sıkacak seçmelisiniz.

En iyi seçim kuşkusuz her türlü meyve ve sebzeyi Tek Burgulu Cold Press grubudur. Bu makinalar size detoks yaparken ihtiyacınız olan tüm yaralı maddeleri maksimum koruyarak hazırlarlar. Temizliği çok kolaydır zamanınız boşa harcanmaz.

Hadi kaliteli meyve ve sebze suyu içelim ve sağlıklı bir yaşam tarzına adım atalım!

 

Yayınlandı: 8. Aralık 2015
###message