sso

Sağlığım ve Taze meyve suları

…neden taze sıkılmış meyve ve sebze suyu?

Taze sıkılmış meyve ve sebze suları seviyoruz veya detoks ile sağlığa kavuşuyoruz

Beden detoksu kulağa radikal gelebilir, ama gününüze bir bardak taze sıkılmış meyve suyu veya harika bir meyve kokteyli ile başladığınızı hayal edin. İster yatağınızda ferahlatıcı meyve suyu yudumlayın, ister sabah sporundan sonra kendinizi canlandırıcı sebze suyu ile ödüllendirin.

Arkadaşlarınızla birlikte bir cumartesi akşamı hayal etmeyi deneyin – eğlenceye eşlik eden, taze sıkılmış meyve sularından hazırladığınız ve belki de alkol ile tatlandırdığınız egzotik kokteyller (alkol gibi kötü alışkanlıklardan kurtulmayı deneyiniz). Taze meyve ve sebze sularını hayatınıza birçok yol ile, veganlara yönelik forumlara girmeden de katabilirsiniz. Kendinize zaman tanıyın ve radikal bir değişimin de bedeniniz için uygun olmadığını unutmayın.

Hayatınızı değiştirmek ve taze meyve sularına başlamak için neden çoktur. En ağır basan sebebin seçimini size bırakıyoruz. Ancak aşağıdaki belgeselleri izlemenizi ve fikrimizce söylenebilecek tüm sözlerden daha baskın gerçekler üzerine düşünmenizi tavsiye ederiz:

Gerçek kişilerin yeme alışkanlıklarını değiştirdikten sonra hayatlarında gerçekleşen gerçek değişimleri gösteren, beslenme alışkanlıkları hakkında harika bir belgesele buradan ulaşabilirsiniz Hungry for change - tüm film (ENG).

Hungry for change

Bu belgesel, özellikle doğru beslenme ile daha kaliteli yaşama ulaşılması ve kalp ve damar hastalıkları, tip 2 şeker hastalığı veya kanser gibi hastalıkların önlenmesi konusunu mercek altında alıyor. Tüm filmin altyazılı versiyonunu burada izleyebilirsiniz: Food Matters

Food Matters

Meyve suları ile tedavi Dünyada kanser ve şeker hastalığı, lupus ve diğer hastalıkları taze meyve ve sebze suları ile tedavi eden, kar amacı gütmeyen kuruluşların var olduğunu biliyor muydunuz? Işın tedavisi, kemoterapi ve ilaç içmenin hastalığın tek tedavi yöntemi olmadığını biliyor muydunuz? Daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki tanıtım videosunu izleyin (İngilizce).

Belgesel, kanser tedavisinin tarihini, ama aynı zamanda “kanser endüstrisinin” kemoterapi, ışın terapisi ve ameliyatların alternatifi olabilecek tedavi yöntemlerini geçmişte ve günümüzde nasıl reddettiğini ele alıyor. Belgeselin ikinci bölümünde doğru beslenme alışkanlıkları ve doğal besin takviyeleri ile kanserin tedavi edilebildiğini gösteriyor.

Healing Cancer From Inside Out - Official Trailer

Kanserin alternatif tedavi yöntemleri hakkında daha fazla bilgi için Gerson Enstitüsü’nün sitesini ziyaret edin.

Ne yersek oyuz. Peki ne yeriz? FOOD, Inc. belgeselinden alınan aşağıdaki fragman, günümüzdeki gıda endüstrisinin nasıl çalıştığını açık bir şekilde gösteriyor. Bizce bunu en azından düşünmek gerek. Bütün belgeseli burada izleyebilirsiniz.

Food Inc

Meyve suları katı gıdaya göre neden daha iyi?
Taze sıkılmış meyve ve sebze suları tükettiğimizde beden katı gıdayı tükettiğimize göre daha fazla besin alır. Bunun nedeni çiğnememize göre gıdayı bedene sindirimi için daha uygun bir şekilde sunmamızdır. Ayrıca daha önce bütün ananas yemeyi denediniz mi hiç? Kısacası lezzetli meyve suyu içmek, yüksek miktarda meyve veya sebze tüketmeye göre daha kolaydır.

tab

Meyve ve sebzenin katı halindeki sindirme etkinliği %17 olup sindirme süresi 3-5 saat arasında değişir. Lifin giderilmesi ve taze sıkılmış meyve veya sebze suyunun içilmesi ile sindirme etkinliği %68 oranına yükselir ve sindirme süresi 10-15 dakikaya düşer.

%100 kutu meyve suyuna karşı taze sıkılmış meyve ve sebze suları

Belki de her markette %100 kutu meyve suyu satılırken neden evde taze sıkılmış meyve ve sebze suyu hazırlayayım diye soruyorsunuz. Ama karşılaştırılamaz olanı karşılaştırıyorsunuz! Meyve suyu sadece taze sıkılmış halindeyken bedenimize ihtiyaç duyduğu besinleri sağlar. Marketlerde satılan meyve suları pastörize edildiği için meyve suyu içmemizin sebebi olan tüm besinler tamamen yok edilir.

Taze sıkılmış meyve sularına yeni olanlar genellikle posanın giderildiği zaman meyve suyunun ne şekilde değiştiğine hayret ederler. Örneğin, ev yapımı portakal suyu posanın suyu meyveyle birlikte sıkıldığı için kutudan içtiğiniz her şeye göre daha yoğun ve katıdır. Taze sıkılmış meyve suyu nadiren şeffaf olur, genelde bulanık ve köpüklüdür.

Meyve ve sebze sularının yararları hakkında mutlaka bir şey duymuş veya okumuşsunuz – ancak düzenli olarak taze sıkılmış meyve ve sebze suları hazırlamaya ve tüketmeye başlayana kadar bu farkı anlayamazsınız. Kendi deneyimiz size okuduğunuz yüzlerce makalenin fazlasını verir.

###message